JEDINEČNÁ PRÍLEŽITOSŤ + UVÁDZACIE CENY + ZĽAVOVÝ VERNOSTNÝ PROGRAM + praktický DARČEK ku každej objednávke ZADARMO !

KERAMICKÁ OCHRANA alebo PPF FÓLIA ?

ZAČNIME tým najdôležitejším.

Aká je ich úloha a čo majú spoločné KERAMICKÁ OCHRANA a PPF FÓLIA ?

  • Dokážu veľmi dobre ochrániť karosériu pred pôsobením chemikálií vonkajšieho okolia a to tým, že nedôjde ku kontaktu priamo s lakom - chránením povrchom. Vytvárajú tak ochranu pred degradáciou chráneného povrchu spôsobenou vtáčím trusom, hmyzom, dechtom, náletovou hrdzou, brzdovým prachom, kyslými dažďami a ďalšími vonkajšími vplyvmi. 
  •  Výrazne spomaľujú oxidáciu chráneného povrchu vozidla. Zabraňujú tak postupnému blednutiu a úbytku lesku. Aj po niekoľkých rokoch aktívneho používania vyzerá chránený povrch vozidla, ako nový. 
  • Zabezpečujú ochranu pred oxidáciou spôsobenou UV žiarením. V tomto smere vyniká najmä keramická ochrana.
  • Obe metódy ochrany sú prakticky neviditeľné na karosérii vozidla. Výnimkou sú matné PPF fólie, ktoré dokážu zmeniť charakter laku. 
  • Keramická ochrana a PPF fólia vydržia na vozidle v závislosti od prevádzky a následnej starostlivosti, bezproblémovo 3 až 5 rokov. Po tomto období je obvykle potrebné starú ochranu odstrániť a aplikovať novú. 

Rozdiel medzi PPF FÓLIOU a KERAMICKOU OCHRANOU ?

  • KERAMICKÁ OCHRANA 

Hlavnou výhodou keramickej ochrany je skutočnosť, že sa aplikuje v tekutom stave. Dokáže tak vyplniť jemné škrabance, či iné nedokonalosti v laku a efektívne ich zakryť. Ďalším plusom sú výborné hydrofóbne vlastnosti, vďaka ktorým má keramická ochrana laku tzv. samočistiaci efekt. Kvapky špinavej vody z nej veľmi rýchle stekajú, takže auto sa oveľa menej špiní. Hydrofóbne vlastnosti oceníme aj pri umývaní karosérie, ktoré je oveľa rýchlejšie a jednoduchšie. 

Keramická ochrana dokáže lepšie zvýrazniť hĺbku a lesk laku, čím dodáva autu špecifický look. 

Obrázok WhatsApp 2023-12-14 o 08.25.53_060d0c37

 

  • PPF FÓLIA  

Hlavnou výhodou PPF fólie, je lepšia ochrana karosérie. Kým keramická ochrana, je mimoriadne tvrdá, PPF fólia je mäkká a pružná. Keď kamienok narazí do keramickej vrstvy, tá energiu nárazu nedokáže pohltiť, a preto na nej môže vzniknúť škrabanec. Naopak, PPF fólia, pohltí energiu nárazu a postihnuté miesto sa pružne vráti do svojho pôvodného stavu. 

Ďalšou výhodou PPF fólie je, aj jej jednoduchšie odstraňovanie. Stará fólia sa odlepí a nahradí novou. V prípade keramickej ochrany, je odstránenie o niečo komplexnejšie, avšak profesionálne detailingové štúdio, tento proces zvládne, bez akýchkoľvek ťažkostí.