JEDINEČNÁ PRÍLEŽITOSŤ + UVÁDZACIE CENY + ZĽAVOVÝ VERNOSTNÝ PROGRAM + praktický DARČEK ku každej objednávke ZADARMO !

Ako si doma dokonale umyť auto?

Stačí pár tipov, kvalitné vybavenie a prípravky a bude to príjemný relax!

Ručné umývanie áut, je dnes veľmi široký pojem. Niekto auto umyje za 10 minút a poškriabe si lak a iný ide na to šetrne a vyhradí si pokojne celý deň. Poďme sa spoločne pozrieť, ako správne a ľahko umyť auto u Vás doma.

clean-car-windows-GettyImages-533769359

 • Čo je základom pre dôkladné umytie auta?

Vždy umývajme v tieni a uistime sa, že sú karosérie aj kolesá chladné. Nikdy nepracujme na slnku, pretože voda s autošampónom rýchlo usychá a vzniknuté mapy potom pôjdu ťažko odstrániť. Ideálna je tlaková umývačka - wapka, popr. hadica s vodou, ktorá nám pomôže zbaviť sa hrubších nečistôt oplachom.

 • Vždy kolesá ako prvé!  
  Na kolesách je usadené množstvo nečistôt, preto vždy začíname práve pri nich. Umývajme jedno koleso po druhom.
  Pripravme si vedro s vodou a trochou autošampónu, umývacou špongiou na kolesá , čistič kolies z našej HOOBY rady TENZI CLEAN RIM, TENZI BLEEDING RIM a detailingový štetec, ktorý nám pomôže so všetkými záhybmi. Môžeme použiť aj kefu na vnútornú stranu kolies .
  Aplikujme čistič na kolesá, nechajte chvíľu pôsobiť, až "červená" pomôžme mu štetcom aj kefou, potom kolesá opláchnime. Následne ich umyjeme rukavicou alebo špongiou s autošampónom a znovu opláchneme. Na sušenie môžeme použiť mikrovláknové utierky. Uterák - Utierku na sušenie kolies, nikdy nepoužívame na sušenie karosérie alebo prahov a nástupných priestorov!
 • Teraz príde na rad umývanie auta.
  Vezmime kvalitný autošampón, napríklad TENZI CAR SHAMPOO, TENZI CAR SHAMPOO & WAX alebo TENZI QUARTZ SHAMPOO.
    - pH neutrálny autošampón (aj pre následnú šetrnú údržbu ošetreného auta), ktorý má skvelý pomer cena/výkon/riedenie. Ďalej potom jemnú TENZI Rukavicu z ovčej vlny Merino - rukavica nasaje veľké množstvo vody a nečistôt, krásne kĺže po laku a znižuje riziko ďalšieho poškriabania na minimum. Ideálne tiež 2 vedrá s ochrannou vložkou proti nečistotám -  jeden na umývanie so šampónom  a  druhý na oplach umývacie rukavice čistou vodou. Umývajme po častiach rovnými pohybmi a rukavicu pravidelne vyplachujme vo vedre s čistou vodou, nech v nej nezostávajú nečistoty. Nakoniec celé auto opláchnime a máme hotovo.


                                  48397323_2298079560236326_720658472470839296_o           

 • A poďme sušiť!
  Pripravme si kvalitný sušiaci uterák Dual DryTwister+ 
  krásne absorbuje vodu, nenecháva šmuhy, rýchlo schne a predovšetkým je šetrný k laku - na celé auto  ideálne 2 uteráky , kedy prvým stiahneme vodu po poslednom oplachu a druhým dosušíme zvyšok všetkej vody a auto bude krásne suché a bez šmúh. Sušme prikladaním alebo ťahom, to už nechám na Vás. Nezabudnime tiež na prahy a nástupné priestory - tu skvele poslúži menší variant Dual DryTwister+

WeLoveCars 

53652955_2263377153935405_8982626204947316736_o